Autorë në Diasporë

[vc_row css_animation="" row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" angled_section="no" text_align="left" background_image_as_pattern="without_pattern"][vc_column][vc_column_text]   Elvira Dones u lind në Durrës dhe u rrit në Tiranë. Filloi të drejtojë programe televizive që në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare. Në vitin 1984 u diplomua në letra angleze e shqipe në Universitetin shtetëror të Tiranës. Në vitin 1988 u...